Oddílový přebor Gambitu Jihlava v rapid šachu

Tak jako loni (29.12.2018), i letos (28.12.2019) mě Gambiťáci pozvali na jejich oddílový přebor. Tak jako loni, i letos jsem si to vysloužil účastí (14x) na středečních turnajích (každou středu od 19:00 v Radniční restauraci v Jihlavě). Tak jako loni, i letos jsem turnaj vyhrál. Tak jako loni, i letos jsem měl 7,5/9.

Nebyl jsem nasazená jednička (1. nasazený byl Robert Hron z Gordicu). Přesto se mě všichni báli, což vedlo k několika až komickým situacím: Polanský v závěrečné blicce na pěti sekundách za tah získává figuru – takže bych následně byl bez kvality – zkouším nabídnout remízu – a Poly se tak bojí, že přijímá. Hron už v zahájení získává drtivou převahu ve vývinu – navíc je jasné, že během tří tahů ztratím pěšáka – přesto soupeř nabízí mír (no co jsem měl dělat? tak teda remíza). Tomáš Skořepa (na průběžném druhém místě) má v posledním kole na mě bod ztrátu – ale nechce se porvat o vítězství – nabízí mír.

Všichni se mě bojí. Jak že to psal GM Robert Cvek ve svém úvodníku ke stovkám taktických diagramů? Samuraj … zažene nepřítele pouhým pohledem.

One comment

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..