X.turnaj O pohár ŠK TJ Jiskra Havl.Brod

Seriál turnajů O pohár ŠK Jiskra Havlíčkův Brod v rapid šachu, pokračoval v pátek 3.března již X.turnajem, přesvědčivým vítězem se stal Roman Vincze – KM Z prvoligového Gordic Jihlava, když ze sedmi partií ztratil pouhý půlbod a vybojoval 6,5 budu. Dvanáctiletý chotěbořský žák Rudolf Jun, obsadil druhé místo a současně první v kategorii, když porazil třetího Vítka Veselého. Pořadí na třetím až sedmém místě bylo velmi vyrovnané, neboť všichni hráči získali shodný počet 4,5 bodů a o pořadí rozhodlo pomocné hodnocené. S výsledkem a bodovým ziskem mohou být spokojeni především Jaroslav Melichar, Jan Motl i Vladislav Havelka, méně Miroslav Holata, Aleš Vondra i Bohdan Trčka. V hodnocených kategoriích získali prvenství: Karel Brodina – senioři, Jaroslav Melichar – amateři. Všichni účastníci obdrželi drobné věcné ceny, od pořadatele ŠK Jiskra. Jedenáctým turnajem, který se uskuteční v pátek 17. března 2017 od 16,30 hodin, jako vždy v klubovně ŠK SH seriál pokračuje. Zváni jsou všichni, kdo se chtějí pobavit královskou hrou. Kdo přijde, ten hraje!

One comment

1. Bohužel turnaj narušilo několik incidentů s šachovými hodinami. Tyto incidenty byly i na minulých turnajích, tento turnaj byl ovšem na incidenty s hodinami nebývale bohatý. Mnoho klubových hodin je v takovém stavu rozbitosti, že po přemáčknutí se hodiny nepřemáčknou a čas jde hráči, který není na tahu. Pokud si toho hráč nevšimne, má vážný problém. Kvůli vadným hodinám prohrál na čas Veselý proti Junovi. Kvůli dalším vadným hodinám prohrál na čas Jun proti Melicharovi. V partii Jun-Vincze mi taky šly hodiny, když jsem nebyl na tahu. Měl jsem ovšem štěstí, Jun mě na problém gentlemansky upozornil. V partii Brodina-Jun opět šly Junovi hodiny, ačkoliv přemáčkl – ale sám si toho téměř ihned všimnul. Několikero hodin bylo vyřazeno a přemístěno do jiné skříně. Dá se ovšem očekávat, že je někdo iniciativní dá zase zpátky, takže se na incidenty můžeme těšit i na dalších turnajích.

Ruské bílé (analogové) hodiny mi vydržely 30 let. To současný DGT2000 aušus nevydrží ani náhodou (protože Made in China). Než se šachový klub Jiskra HB plácne přes kapsu a koupí nové hodiny, budu si asi muset na turnaje v HB vozit hodiny vlastní (takové vožení dříví do lesa, no).