Návod na fotogalerii

Napsání příspěvku s galerií fotek obnáší: napsat text článku, nahrát fotky na server, z fotek udělat galerii, galerii vložit do příspěvku, galerii vložit do alba.

Novou fotogalerii lze vytvořit rovnou během psaní nového příspěvku.

  1. klepněte na tlačítko “Add Gallery” (s ikonou zeleného čtverečku) nahoře, nebo na “Attach NextGEN Gallery to Post” (zelený čtvereček) vpravo
  2. přejděte na záložku “Přidat galerii/obrázky”
  3. v rozbalovacím menu ponechte volbu “Vytvořit novou galerii”. Do vedlejšího políčka zadejte její název. (Jméno galerie se používá na stránce Fotogalerie).
  4. soubory lze zvolit buď jejich přetažením do plochy “Přetáhněte…” nebo po klepnutí na tlačítko “Přidat soubory”.
  5. vybrané soubory je nutné nahrát — tlačítko “Spustit nahrávání“. Po úspěšném nahrání se zobrazí potvrzující informace.
  6. “Okno” s galerií zavřete. (V tuto chvíli je galerie vytvořená a už se automaticky zobrazuje na stránce Fotogalerie.) Znovu  klepněte na tlačítko “Add Gallery”.
  7. v menu “Co byste chtěli zobrazit?” zvolte nově vytvořenou galerii (asi bude poslední — pokud bude).
  8. Pokud tam nová galerie není, klepněte na “Insert Displayed Gallery”, tím se do příspěvku vloží objekt galerie. Na ten klepněte, záložka “Zobrazit galerie -> Co byste chtěli zobrazit”, vyberte galerii (teď už tam bude) a “Uložit změny”
  9. (v editoru příspěvku se zobrazí jen jedna fotka, finální podoba galerie se ukáže až při Náhledu nebo po Publikování)

 

Další typy souborů, jednotlivé obrázky

Samostatné obrázky (a všechny další přílohy — dokumenty, videa) se vkládají přímo do příspěvku pomocí tlačítka “Mediální soubory” -> “Nahrávání souborů” a pak vybrat z “Knihovna médií”. V Knihovně médií jsou všechny věci, co kdy kdo nahrál na web, tudíž je tam neukliditelný nepořádek, jen galerie z návodu výše se tam nemotají. A proto:

  • je svinstvo vkládat mnoho fotek jako samostatné soubory (použijte galerii)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..