RS 2. kolo 6. 11. 2016 — brodské derby

6.11.2016 005V dnešním kole regionální soutěže se vzájemně utkala obě brodská družstva. Družstvo “C” potvrdilo své větší zkušenosti a porazilo stále se zlepšující “D” 3:2. 

První bod jsme zaznamenali na čtvrté šachovnici. Když jsem tam nakoukl poprvé, nic zvláštního jsem neviděl. O chvíli později už jsem viděl dámu k dobru, Jarda Melichar tuto výhodu dovedl až ke zdárné výhře, 1:0.

Na páté desce, tam se děly věci. Při prvním pohledu to vypadalo, jakoby vše stálo v základním postavení, ale tomu neodpovídal popsaný partiář. Na druhý pohled už jsem viděl, že půlka figur chybí, a Jaruška, náš “osvědčený zabiják dětí na páté šachovnici” má o střelce míň. Tak si dál hledím své partie, najednou se Vítek ptá, jak se do partiáře značí šach, tak se zvědavě mrknu, co tam dělají. A zrovna vidím, jak Jaruška bere zcela zdarma dámu, protože střelec, který by ji kryl, je představený ve vazbě před králem. Takže naděje ožila a zbytek partie už šlo jen o to, aby Jaruška pobrala ještě pár figur a protlačila mat. 2:0.

Na zbylých šachovnicích se dlouho hrálo plus minus vyrovnaně. Jakub na třetí postupně získal kvalitu, do koncovky přešel s celou věží k dobru… náš poslední dnešní bod, 3:0.

Petr na první začal s dobrým plánem, ale váhal při provádění. Drobné potíže se hromadily až do stavu, kdy koukám že černý staví dámu o pár tahů dříve než bílý. Ale ostatní pěšci překáželi tak šikovně, že mělo smysl se alespoň  pokusit projít pro bílou dámu. Ale snaha marná, 3:1.

Jako poslední partie se dohrávalo prestižní utkání obou kapitánů na druhé šachovnici. Já jsem zaváhal při zahájení, pak jsem ale všechny závažné hrozby odvrátil a naopak nachystal zdrcují útok, protože docela opuštěný bílý král jen jen čekal, až se mu něco stane. Zrada přišla ve chvíli, kdy Jirka našel dost silný tah na to, abych dobrovolně odevzdal dámu za střelce. Zbytek partie už nestojí za řeč, 3:2.

TJ Jiskra  Havlíčkův Brod C 3 – 2 TJ Jiskra  Havlíčkův Brod D
Štůla Petr 1508 0 : 1 Dlasek Ján 1634
Hyrš Martin 1349 0 : 1 Havel Jiří 1325
Satrapa Jakub 1520 1 : 0 Domkář Igor 1000
Melichar Jaroslav 1342 1 : 0 Němec Tomáš 1119
Krečmerová Jaroslava 1252 1 : 0 Fencl Vítek 1100

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..